Yangınla Mücadele Eğitimi

GASKİ Personeline Yangın ve Yangınla Mücadele Eğitimi

Kurum içi eğitimlere önem veren GASKİ, bünyesinde bulunan personellere “Yangın ve Yangınla Mücadele” konusunda bilgilendirme eğitimi verdi. GASKİ Eğitim Şube Müdürlüğü, her konuda GASKİ personelini bilgilendirmeye devam ediyor.

GASKİ Merkez Binasında gerçekleştirilen " Yangın ve Yangınla Mücadele Eğitimi"  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Amiri Muhlis Erhan tarafından verildi.

GASKİ personellerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde,  Eğitim Amiri Muhlis Erhan, personellere olası yangınlarda ilk yapılması gereken müdahale yöntemleri hakkında bilgiler verdi.

Yangın durumunda soğukkanlı ve bilinçli olmanın faydalarını anlatan Erhan,  yangına müdahalede ilk 3 dakikanın ise hayati önem taşıdığını belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen eğitiminin ikinci bölümünde ise GASKİ personellerine yangın söndürme teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.

Açık alanda yapılan tatbikatta, yangın tüpü ile müdahale yöntemleri ve alev almış bir alanın nasıl söndürüleceği anlatıldı. Eğitimlerin son bölümünde ise personeller sırayla yangın söndürme tüpleriyle kontrollü yanan ateşe müdahalede bulundular.

 


Haber Tarihi : 17-10-2018

Önceki Sayfa

Ana Sayfa

GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2012

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\Plesk\Additional\PleskPHP54\ext\php_pdo_oci.dll' - Access is denied. in Unknown on line 0