Ödüller Sahiplerini Buldu

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye’ye örnek olacak bir projeye imza attı. 

Geçtiğimiz günlerde GASKİ, teknoloji çağındaki çocuklara çağımızın imkânlarıyla ulaşmak ve eğlendirirken öğretmek için dijital bir proje başlatmıştı.

GASKİ bu proje ile çevreyi koruma ve su kaynaklarının verimli kullanımı konusunda çocukları bilinçlendirmek, su tasarrufunun önemini aşılamak amacıyla günümüzde internet kanallarında vakit geçiren çocuklara; su içmenin faydalarını, doğru su tüketimini ve suyu çevre dostu yöntemlerle kullanmayı, “YAŞASIN SU İÇMEK” isimli dijital proje ile oyun oynatarak öğretiyor. 

Oyunu oynayan çocuklar, İnternet sitesinde yer alan, “SUYUN SUPER GÜCÜ” ve “YAŞASIN SU İÇMEK” adlı çocuk kitaplarını okuyarak, suyun önemi hakkındaki birçok bilgiyi, eğlenceli maceralarla öğrenirken, oyunun ilk bölümü olan soru-cevap kısmında, kendilerini sınayarak, aldıkları bilgileri pekiştiriyorlar. Oyun kısmında, GASKİ’nin sevilen çocuk karakterleri, Damlasu ve Damlacan’ı bakterilerden koruyup, temiz su içirerek puan kazanıyorlar.

22 Mart Dünya Su Günü kapsamında başlatılan oyunu oynayan ve dereceye giren çocuklar Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde gerçekleştirilen ödül töreninde GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezlerin elinden ödüllerini aldılar.

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler:” Çevreyi ve insan sağlığını temel alan “ Yaşasın Su İçmek” isimli online çocuk oyunumuz yakın zamanda yeniden çocuklarla buluşacak. Tüm çevre severleri bu projeyi desteklemeye ve çocuklarımızı su kaynaklarımızın verimli kullanımı konusunda bilinçlendirmeye davet ederken, bu özel projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 


Haber Tarihi : 26-06-2018

Önceki Sayfa

Ana Sayfa

GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2012

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\Plesk\Additional\PleskPHP54\ext\php_pdo_oci.dll' - Access is denied. in Unknown on line 0