DÜZBAĞ Gaziantep’in Kurtuluş Reçetesi

Gaziantep’in Kurtuluş Reçetesi olan Düzbağ İçmesuyu Temin Projemizi halka tanıtıyoruz.

15 Temmuz Demokrasi Meydanında 5 metre uzunluğunda 2.6 metre çapında içinden bir araba geçebilen dev borularımız ve Düzbağ Barajının çalışma prensibini anlatan mekanik bir maketin yer aldığı Düzbağ Projesi Tanıtım Standında halkın sorularını yanıtlayacak deneyimli ekibimiz ile Düzbağ’ı anlatıyoruz.

Düzbağ Projesi’ni Gaziantep'in kurtuluş reçetesi olarak tanımlayan GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler; Türkiye’nin 2’inci en büyük içmesuyu projesi olan “Düzbağ İçmesuyu Projesi”nde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, Düzbağ Projesi’ni Gaziantep'in kurtuluş reçetesi olarak tanımladı. 

1 Milyar TL bütçeli Düzbağ İçmesuyu inşaatının büyüklüğü ile sadece ülkemizde değil,  dünyanın da sayılı projelerinden birisi olduğunu söyledi.

61 KM İLERLEME SAĞLANDI

Sönmezler, Düzbağ İçmesuyu Temin inşaatının, projenin büyüklüğüne yakışır bir hızla başladığını, Gaziantep'in can suyu niteliği taşıyan ve şehrin içmesuyu ihtiyacını 2050 yılına kadar karşılayacak olan dev projenin 135 km'lik isale hattının 61 km’de  boru döşeme çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Sönmezler, isale hattının şehre doğal eğimle su temin edilebilmesi açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtti. 

EN BÜYÜK PROJE

Sönmezler, Düzbağ İçmesuyu Projesi'nin şu an Türkiye'de içmesuyu teminine yönelik aktif olarak devam eden en büyük proje olduğunu dile getirdi. Düzbağ Projesi’ni Gaziantep'in kurtuluş reçetesi olarak tanımlayan Sönmezler, projenin 2018 yılı sonunda tamamlanması için bütün platformlarda çalışmaların kesintisiz ve aynı yoğunlukla sürdürüleceğini ifade etti.

 

 


Haber Tarihi : 29-03-2018

Önceki Sayfa

Ana Sayfa

GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2012

PHP Warning: PHP Startup: Unable to load dynamic library 'C:\Program Files (x86)\Plesk\Additional\PleskPHP54\ext\php_pdo_oci.dll' - Access is denied. in Unknown on line 0