SÖNMEZLER, Çalışmaları Yerinde İnceledi

Fevzi Çakmak Bulvarı ile Milli Egemenlik Bulvarı kesişiminden başlayarak Milli Egemenlik Bulvarından devam eden 800 mm çapında ÖGB içme suyu borusu 40 yıldır Tasfiye Tesislerinden gelen suyu Gaziantep'in güney kesimindeki halkımıza taşıyarak hizmet vermiştir. Ancak ekonomik ömrünü tamamlayan bu boru mevcut durumda su kayıplarına neden olmakta ve geçtiği güzergâhlarda bulunan binaların bodrum katlarına su sızdırarak sorun oluşturmaktadır.

GASKİ Genel Müdürlüğü'nün çalışması ile eskiyen 800 mm çapındaki ÖGB içme suyu borusu 1000 mm çapında yüzlerce yıllık ömre sahip DUCTİL boru ile değiştirilerek mevcut sorunların ve su kayıplarının önüne geçilecektir. 

Kesintisiz devam eden çalışmaları yerinde inceleyen GASKİ Genel Müdürü Hüseyin SÖNMEZLER; “Böyle büyük çaplı bir ana borunun değişimi sırasında su kesintisi yapmıyoruz. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vermek için başlattığımız bu çalışma nedeni ile verdiğimiz geçici rahatsızlıktan dolayı özür diler, 7 gün devam edecek çalışma süresince Ali Nadi Ünler Bulvarından Kalyon Kavşağına geliş istikametinin tek yönlü olarak trafiğe kapalı olacağını vatandaşlarımızın bilgisine sunarız” dedi.


Haber Tarihi : 25-08-2016

Önceki Sayfa

Ana Sayfa

GASKİ Bilgi İşlem Daire Başkanlığı © 2012